| Brand | J. J. Keller & Associates, Inc |
| Merchant | Amazon |
| Category | Office Supplies |
| Availability | In Stock |
| SKU | B07XZFB1SC |
| Color | Yellow, Black, Blue, White |
| Size | 14" x 10" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | .0200" Plastic |
| Google Product Category | Office Supplies |
| Product Type | Industrial & Scientific > Occupational Health & Safety Products > Safety Signs & Signals > Signs |
Caution sign follows OSHA signs guidelines for signal word and message text format (size, color, etc.) per OSHA CFR 29 Part 1926.200 and 1910.145 regulations. PPE sign warns workers and visitors that personal protection equipment, high visibility safety vests, are required in the designated area. .0200" thick rigid white high-impact polystyrene (HIPS). 3/16" (5.0mm) mount hole in each corner. Safety sign designed for light-duty indoor rigid signage applications, impact resistant. Surface printed with UV inks and "anti-graffiti" UV top coating. Caution sign follows OSHA signs guidelines for signal word and message text format (size, color, etc.) per OSHA CFR 29 Part 1926.200 and 1910.145 regulations.
| Brand | J. J. Keller & Associates, Inc |
| Merchant | Amazon |
| Category | Office Supplies |
| Availability | In Stock |
| SKU | B07XZFB1SC |
| Color | Yellow, Black, Blue, White |
| Size | 14" x 10" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | .0200" Plastic |
| Google Product Category | Office Supplies |
| Product Type | Industrial & Scientific > Occupational Health & Safety Products > Safety Signs & Signals > Signs |
Alotozo Niece Gifts from Aunt, to My Fav... |
Lragvtbk 6 Pcs Blue Ink Ballpoint Pen wi... |
Personalized Office Name Plate, Custom N... |
Manton Cork Premium Cork Roll - 4' x 10'... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $12.95 | $6.99 | $9.88 | $154.40 |
| Brand | Alotozo | Lragvtbk | Flpoxzd | Manton Cork |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |