| Brand | Manton Cork |
| Merchant | Amazon |
| Category | Office Supplies |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0DY2WTG7W |
| Color | Natural |
| Size | 4' x 10' x 1/4" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Cork |
| Google Product Category | Office Supplies |
| Product Type | Industrial & Scientific > Raw Materials > Cork |
Cork material especially for home improvement projects. Design a cork wall or tacking pin-up area Easy to cut & install - mount directly to wall, glue to backer board. Stain/paint to match décor Excellent acoustical (sound transmission) and thermal benefits (insulates both cold & heat) Ideal for kids room, playroom, kitchen, home office & shop. Use as cork backing for dart board Sustainable, Natural, and Eco-Friendly Elevate your space with Manton Cork custom cut 4' x 10' x 1/4" Thick Natural Cork Roll, perfect for bulletin boards, soundproofing, underlayment, insulation, and DIY projects. Made from 100% natural cork, this high-density roll provides a smooth, durable surface for home, office, and commercial use. Boost functionality and style with this high-density, all-natural cork roll. Whether for office organization, home improvement, or creative projects, this versatile cork sheet is your go-to solution. Order now and enjoy the benefits of premium natural cork!
| Brand | Manton Cork |
| Merchant | Amazon |
| Category | Office Supplies |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0DY2WTG7W |
| Color | Natural |
| Size | 4' x 10' x 1/4" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Cork |
| Google Product Category | Office Supplies |
| Product Type | Industrial & Scientific > Raw Materials > Cork |
Octopus Write & Draw Ink - White Polar B... |
6" L Self Adhesive Sneeze Guard Holder™ ... |
DND Notebook Journal Refillable Binder -... |
Prokva File Folder Tote Bag with Handle,... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $25.90 | $22.95 | $28.95 | $25.99 |
| Brand | Octopus Fluids | STORE FIXTURES DIRECT | Soar Forge | Prokva |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | Leadtime | In Stock Scarce | In Stock | In Stock Scarce |