| Brand | COOEAR |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0F18RP6DP |
| Color | Y6606V |
| Size | 25mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Acrylic |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Body Jewelry > Piercing Jewelry > Plugs |
The size for this ear gauge: 1"(25mm). You will get 2 pairs colorful acrylic double flared ear gauges in same size, in same color, plug and tunnel each one pair, with gift packing, in nice cute box, good choice for gift. Material:Plastic Acrylic.The plugs for ears use high quality material Science, diamond bright colors do not fadedurable, safe materials, is a healthy choice. Plastic ear tunnels and plugs for body piercing , very easy to wear and take off. Fashion upgrade men party and wedding body piercing jewelry. Please choose suitable size to order, COOEAR is our brand, we will guarantee the quality of our products.
Material
The design is made from plastic acrylic, acrylic jewelry is popular among those who may have metal allergies.Many sizes available
Gauge:2g(6mm), 0g(8mm), 00g(10mm), 1/2"(12mm), 9/16"(14mm), 5/8"(16mm), 3/4"(19mm), 7/8"(22), 1"(25mm), 28mm, 30mm, 35mm, 40mm, 45mm and 50mm available.Package
1.You will get 2 pairs same size ear plugs, two styles matched;NOTE
*Thank you for visiting COOEAR Store. We are specializing in jewelry design and making.| Brand | COOEAR |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0F18RP6DP |
| Color | Y6606V |
| Size | 25mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Acrylic |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Body Jewelry > Piercing Jewelry > Plugs |
Glass Of Venice Murano Glass Royal Red S... |
PH PandaHall 50pcs Gemstone Cabochons 25... |
Bling Jewelry Art Deco Style Big 7CT AAA... |
Fun-Plus 2-Piece Gold Bracelet Set for W... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $52.95 | $16.29 | $49.99 | $3.99 |
| Brand | Glass Of Venice | PH PandaHall | Bling Jewelry | Fun-Plus |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |