| Brand | MYWISH |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0DSZFB33W |
| Color | silver |
| Size | 13x32mm, 15x32mm, 13x42mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Fasteners > Anchors > Drywall Anchors |
【Durable and Reliable Materials】 The self drilling drywall anchors are made from high-performance nylon and PE, offering enhanced strength and wear resistance. The ribbed design of wall anchors for drywall ensures a secure grip in the wall, preventing slippage over time. The assorted zinc-plated pan head drywall screws, crafted from high-carbon steel, are rust-resistant and suitable for both indoor and outdoor use. 【Wall Anchor Kit with Three Essential Sizes】 Mywish heavy duty dry wall anchors and screws kit includes 3 widely-used sizes: 13x32mm,15x32mm,13x42mm. Anchors and screws kit for mounting shelves, curtain rods, or wall decor in your living room or bathroom, these Wall anchors for drywall cover a variety of needs. All pieces of drywall anchor kit are stored in a compact organizer box for easy access. 【EASY INSTALLATION】 These self drilling anchor screws have a sharp tip, no pre-drilling needed. Just use a screwdriver to drive dry wall anchors directly into the wall. Insert the drywall screw, and the heavy duty drywall anchors will securely hold in place. Installation is quick and simple. 【VERSATILE USE】 The wall hanging kit ideal for hanging bathroom and kitchen accessories, shelves, light fixtures, mirrors, picture frames, curtain rods, and small decorative items. Drywall screws and anchors are suitable for drywall, lightweight concrete, hollow bricks, and other soft materials. 【What’s Included】 75 plastic heavy duty drywall anchors and 75 assorted pan head screws, plus 1 phillips drive bit. The anchor kit includes small-sized components, ensuring safety precautions to prevent access by any children under 6 years old. Mywish Self Drilling Drywall Anchors Screws, 150PCS 13x32mm,15x32mm,13x42mm Plastic Wall Anchors for Drywall, 3 Sizes Heavy Duty Dry Wall Anchors and Screws Kit Holds Up To 75Lb
| Brand | MYWISH |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0DSZFB33W |
| Color | silver |
| Size | 13x32mm, 15x32mm, 13x42mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Fasteners > Anchors > Drywall Anchors |
WeChef 30 Pack Restaurant Menu Covers 8.... |
Green Klean GK-S-Coach Replacement Vacuu... |
HAZPROOF BOOTS 82330-13... |
BJZ 4 Pin Car Connectors Waterproof 22AW... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $99.90 | $102.39 | $89.99 | $17.99 |
| Brand | Yescom | Green Klean | TINGLEY | BJZ |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |