| Brand | koonkex |
| Merchant | Amazon |
| Category | Outdoor Recreation |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0DQV4KZ94 |
| Color | 6000W Orange |
| Size | 74.8 x 42.52" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Aluminum |
| Google Product Category | Sporting Goods > Outdoor Recreation |
| Product Type | Sports & Outdoors > Sports > Cycling > Bikes > Electric Bicycles |
🚲【Excellent Performance Dual Motor】Tuttio Adria26 ebike designed for adults is equipped with two powerful motor. The dual motor work together to burst out a shocking power and an amazing torque of 240N·M. Handles 45° inclines and rough mountain paths effortlessly, making every ride smooth and stress-free. In pure electric mode, it can gallop at a speed of 46MPH, providing the ultimate riding experience for speed enthusiasts and daily commuters. 🚲【Long-Lasting 52V 25AH Large Battery】Equipped with a cutting-edge 52V 25AH lithium-ion battery with a total energy reserve of 1300WH, Tuttio dual electric bike can last for more than 90 miles in PAS mode and more than 30+ miles in pure electric mode. With 8-10 hours of fast charging technology and a real-time power display meter, long-distance travel becomes a breeze, making it a perfect companion for adventure and commuting. 🚲【Professional Full Suspension & 26 Inch Fat Tire】Adopting adjustable locking front fork and rear hydraulic suspension system, the full suspension design of Tuttio 52V ebike is far beyond the market norm, significantly improving the shock absorption effect, making every ride smooth and comfortable. The 26-inch wide tire design can provide excellent grip whether it is city streets or wild trails, ensuring that you can enjoy stable and safe riding under any road conditions. 🚲【Ideal Adult Dual Motor Electric Bike】Adopting high-strength aluminum alloy frame, it can bear up to 330 pounds. Combined with dual hydraulic disc brake system, it can provide reliable braking performance in any weather conditions to ensure riding safety. The mode switch on the handlebar allows you to easily switch between single and dual motor modes to adapt to different riding needs. ⚡【90% Pre-Assembled for Easy Assembly】90% pre-assembled design makes installation simple and fast. We provide detailed video installation guides and have a professional team to support you 24 hours online to ensure that your cycling journey starts without worries. The battery, motor and controller enjoy a 12-month warranty, and there is also lifetime technical support. Please keep the original packaging properly after purchase for emergency use. Tuttio Adria26 Dual-Motor Electric-Bike Adults-Men, 26 * 4" Fat Tire Electric Bicycle, 52V 210NM Fast E-Bike, Full Suspension Electric Dirt Bike for Off-Road Mountain Snow Commuting Hunting
| Brand | koonkex |
| Merchant | Amazon |
| Category | Outdoor Recreation |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0DQV4KZ94 |
| Color | 6000W Orange |
| Size | 74.8 x 42.52" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Aluminum |
| Google Product Category | Sporting Goods > Outdoor Recreation |
| Product Type | Sports & Outdoors > Sports > Cycling > Bikes > Electric Bicycles |
BLACK DIAMOND Camalot C4 | Lightweight R... |
Harken Carbo Air Block | Premium Sailing... |
FULORIS Men's Women's Hiking Boots Casua... |
Sunglasses FERRAGAMO SF 833 S 001 Crysta... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $89.95 | $51.95 | $34.84 | $64.99 |
| Brand | BLACK DIAMOND | Harken | FULORIS | Salvatore Ferragamo |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock Scarce |