| Brand | LANCHARMED |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0DP9C4N6X |
| Color | 14K Gold |
| Size | 22mm*15mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | 14K Gold |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Earrings > Hoop |
14K Gold Heart Hoop Earrings: This heart Rectangle hoop earrings comes with a beautiful jewelry zipper bag, it's the perfect idea for a gift. Very lightweight design, 1.5cm/0.59inch in diameter, perfect size and the weight is light enough for all day wear. Material: Made 925 sterling silver post, hypoallergenic and ensuring a long-lasting color. Sturdy secure clasp, they are cute and dainty, safe for sensitive ears. Perfect clasp: The clasp of each our silver heart hoop earrings is adjusted by hand. Easy to take on and off. Idear Gift: They comes with beautiful jewelry zipper bag, which completely avoids the difficult choice of gift pickers. You can give it to your mothers, lovers, friends or yourself on Mother's Day, Christmas, Thanksgiving, Valentine's Day, Easter, birthday or other festivals, just to express the most sincere love to them. We offer 60 days return or exchange and will offer you the solution if you have any question.
PRODUCT NAME: 14K Gold Heart Hoop Earrings
BRAND: LANCHARMED
MEASUREMENT: 22mm*15mm
MATERIAL: Sterling Silver Hoop
FEATURES:
1. The hoop earrings are delicate, blingy, pure and lovely. Twinkling in particular in light and gleaming.
2. hypoallergenic, suitable for sensitive skin.
CARE TIPS:
1. Remove your Jewelry when sleeping, exercising, or doing other physically strenuous activities, as prolonged contact with sweat will cause the plating to wear away.
2. Avoid contact with perfumes, body oils, and other chemicals, including household cleaners. Never use chemical jewelry cleaners as these will do more harm than good.
3. For light cleaning, gently polish with a soft, cloth to avoid scratching.
4. Store your beloved jewelry in a cool dry place(like as jewelry box).
| Brand | LANCHARMED |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0DP9C4N6X |
| Color | 14K Gold |
| Size | 22mm*15mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | 14K Gold |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Earrings > Hoop |
EVELICAL 30Pcs 14G Stainless Steel Indus... |
Bonsny Acrylic Drop Dangle Cartoon Funny... |
Houston Diamond District 0.5 to 12 Carat... |
Auriga Fine Jewelry 14K Gold .4 mm Carde... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $9.99 | $6.99 | $953.66 | $179.99 |
| Brand | EVELICAL | BONSNY | Houston Diamond District | Auriga Fine Jewelry |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |