| Brand | APIUWOXE |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0D1MCTG6W |
| Color | Silver |
| Size | 6.2"-8.65" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Nylon |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Bracelets > Link |
LET THEM Bracelet for Women: When the days get hard, don't let them win. Breathe and remember, who you are. Face the difficulties bravely, you were never theirs, because you were always your own. So let them, just keep shining Unique Design: The Let Them Bracelet is a braided wrap bracelet made of durable stainless steel and nylon, the inspirational bracelet can be adjusted in size, from 6.2 to 8.65 in, fits most adult wrist sizes, ensuring a good fit for most adult women men Versatile and Stylish: Tube bracelet can be worn alone or together for a layered look with other chains. This bracelet is not only durable but also nickel and tarnish free, can be worn daily. Easy to wear, easy to take off Meaningful Ideal Gift: With an Inspirational Message Card. As gift for any meaningful moment such as Mother's Day, To Daughter gifts, Thanksgiving, birthday, Christmas, Graduation. Sent in a gift box SERVICE: If you have ANY questions of our products, please contact us at ANY time. We will reply you as soon as possible and give you a satisfactory answer and provide you with service and assistance until satisfied. Condition: New.
Name: Let Them Tube Bracelet for Adult Women Men.
Material: Comes in good quality Stainless Steel and Nylon. They can't be faded in a long time. Nickel free, lead free and hypoallergenic, safe to wear on your wrist.
Notes:
1. Avoid direct contact with heat, or expose under the sun long time, nylon deforms when it gets hot.
2. Before showering, take out the bracelet and keep it in a safe and dry place.
3. Avoid solvents or chemicals like perfume or soap. Dry it with a clean towel if gets wet.
4. Clean in a secure location, not the rim of a sink where a piece may slip down the drain.
5. Use only a soft brush, never sharp or hard objects, to remove dirt or particles.
SERVICE: We will reply you immediately and give you a satisfactory answer and provide you with good service and assistance until satisfied.
| Brand | APIUWOXE |
| Merchant | Amazon |
| Category | Jewelry |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0D1MCTG6W |
| Color | Silver |
| Size | 6.2"-8.65" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Nylon |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Jewelry |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Women > Jewelry > Bracelets > Link |
Forbidden Body Jewelry Stainless Steel C... |
Vsnnsns 18G 20G 22G Nose Rings Studs Pie... |
Food Enamel Pins for Chefs, Cooks, Waite... |
NYC Jewelers Arrowhead Shaped Mammoth CA... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $11.99 | $9.98 | $9.99 | $10.95 |
| Brand | Forbidden Body Jewelry | Vsnnsns | Cocktail Critters | NYC Jewelers |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |