| Brand | Loloi |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CQMZKY8K |
| Color | Mint |
| Size | 3'11" x 5'11" (Rectangular) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polyester |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Home Décor Products > Rugs, Pads & Protectors > Area Rugs |
The Perennial Collection is a bold and bright floral indoor/outdoor rug from Rifle Paper Co. x Loloi. The color of the rug is influenced by your environment, lighting, and time of day; rugs may contain temporary creases upon arrival, allow time for creases to flatten and settle; if used indoors, we recommend a rug pad for extra cushion and to keep the rug firmly in place. Power-loomed of polypropylene and polyester in Egypt; to clean, hose off outside and lay flat to dry in the sun; OEKO-TEX certified. Perennial can be styled indoors or outdoors, on patios or decks, or in mudrooms, hallways, and playrooms. Rifle Paper Co. x Loloi brings artist Anna Bond’s famous illustrations to the world of home textiles.
| Brand | Loloi |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CQMZKY8K |
| Color | Mint |
| Size | 3'11" x 5'11" (Rectangular) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polyester |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Home & Kitchen > Home Décor Products > Rugs, Pads & Protectors > Area Rugs |
Anji Mountain Heavy Duty Waterproof Rubb... |
OTDMEL Armless Ribbed Office Desk Chair ... |
Costway 2-In-1 Outdoor Mud Kitchen with ... |
POINTANT Love Seat Mini Couch Small Sett... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $30.83 | $309.99 | $143.99 | $193.50 |
| Brand | Anji Mountain | OTDMEL | Costway | POINTANT |
| Merchant | Amazon | Amazon | bedbathbeyond | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock | In Stock Scarce |