| Brand | Time Resistance |
| Merchant | Amazon |
| Category | Shoes |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CHMGBK3W |
| Color | Cognac |
| Size | 6.3 x 9.4 x 1.8 inches (16 x 24 x 4.5 cm) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Leather |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Shoes |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Men > Accessories > Wallets, Card Cases & Money Organizers > Wallets |
✔️ BAG THAT MAKES A STATEMENT: Experience the epitome of sophistication with our handmade leather clutch meticulously crafted by skilled artisans, and elevate your style with unrivaled quality and a timeless design that sets you apart from the crowd. ✔️ DESIGNED FOR COMFORT: The leather clutch has a detachable wrist strap and adjustable palm band – perfect for a day on the go. Two zip compartments with two inside pockets and a credit card organizer panel are more than enough to accommodate your wallet, smartphone, keys, etc. DIMENSIONS - Height: 6.3 in (16 cm); Length: 9.4 in (24 cm); Width: 1.8 in (4.5 cm); Weight: 12 oz (0.35 kg). ✔️ MADE TO LAST: Our clutch bag is made of full-grain Italian cowhide leather, is lined with tear-resistant cotton lining, and features reliable hardware, YKK zippers, and impeccable finishing, guaranteeing a blend of durability, style, and practicality. ✔️ ONE OF A KIND: The clutch bag is made from full-grain cowhide leather, which is hand-dyed using the vegetable tanning method. This artisan technique maintains a natural look of leather, leaving each piece with a slightly different pattern. So there will be only one bag like yours in the world. ✔️ ELEVATE YOUR GIFTING EXPERIENCE: Our clutch bag, elegantly presented in a luxurious gift box, is the perfect choice for those who appreciate style, quality, and thoughtful presentation. Let them unbox an unforgettable experience.
| Brand | Time Resistance |
| Merchant | Amazon |
| Category | Shoes |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0CHMGBK3W |
| Color | Cognac |
| Size | 6.3 x 9.4 x 1.8 inches (16 x 24 x 4.5 cm) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Leather |
| Google Product Category | Apparel & Accessories > Shoes |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Men > Accessories > Wallets, Card Cases & Money Organizers > Wallets |
Original Floral Water Resistant Large To... |
Chippewa 8" Steel Toe Logger Boots for M... |
Teva Kids' Hurricane XLT2 Sandal... |
Propét B10 Unite - Mens 8 Navy Training ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $22.99 | $309.95 | $45.00 | $99.99 |
| Brand | ESVAN | Chippewa | Teva | Propet |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | ShoeMall.com |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock |