| Brand | Nourison |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0C9S1HR9W |
| Color | Navy Multicolor |
| Size | 7'10" x 10'6" (Rectangular) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polypropylene |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Patio, Lawn & Garden > Outdoor Décor > Outdoor Rugs |
BOLD STYLE: The oversized blooms of this floral outdoor rug are enhanced with a high-low pile that adds an attention-grabbing pop of pattern to your decor. SOFT TEXTURE: The raised, cut pattern has a wonderfully soft texture that feels great on bare feet. EASY TO CLEAN: To keep your rug looking fresh, simply vacuum and spot clean spills when using indoors. You can also rinse with a hose and allow your rug to air dry outside. DURABLE CONSTRUCTION: Machine-made from polypropylene fibers designed to stand up to everyday life – ideal for busy households. To extend the life of your rug, we recommend bringing it indoors during extreme weather.
| Brand | Nourison |
| Merchant | Amazon |
| Category | Furniture |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0C9S1HR9W |
| Color | Navy Multicolor |
| Size | 7'10" x 10'6" (Rectangular) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polypropylene |
| Google Product Category | Furniture |
| Product Type | Patio, Lawn & Garden > Outdoor Décor > Outdoor Rugs |
Bush Business Furniture Series C Elite 6... |
Merax Twin XL Size Modern Upholstered Pl... |
FREADEM Runner Rugs for Hallways, 2FT x ... |
HOMCOM Sideboard Buffet Cabinet, Accent ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $574.96 | $289.99 | $25.97 | $131.99 |
| Brand | Bush Furniture | Merax | FREADEM | HOMCOM |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | Leadtime | In Stock | In Stock Scarce |