| Brand | G2 GO2GETHER |
| Merchant | Amazon |
| Category | Outdoor Recreation |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0BXD4FK1W |
| Color | Avocado Green |
| Size | 21"(Up to 150lbs) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | High Density Polyethylene |
| Google Product Category | Sporting Goods > Outdoor Recreation |
| Product Type | Sports & Outdoors > Sports > Winter Sports > Snowshoeing |
❄【STRONG MATERIAL】- G2 snowshoes used high quality & lightweight HDPE as its deck to provide a nice floatage in snowfield so that users can save their energy and go further. ❄【PROFESSIONALLY DESIGNED】-Fast ratchet binding is designed for low-temperature environment. It can be fastened easily by lift the one-pull buckle with just one-finger even when your hands are frozen. ❄【IMPROVED CRAMPONS】- This sharp crampons is made of high quality aluminum, which gives an excellent grip in snowfield or ice, keep you from dangerous. ❄【MORE COMFORTABLE】- We padded soft EVA foam inside of snowshoes to provide a warm and comfortable feeling, protect your feet during cold winter. ❄【SPECIAL STRUCTURE】- Flex pivot bar and heel lift makes users feel more natural no matter in flat or uphill, enable your to enjoy your winter hiking more. Snowshoes
| Brand | G2 GO2GETHER |
| Merchant | Amazon |
| Category | Outdoor Recreation |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0BXD4FK1W |
| Color | Avocado Green |
| Size | 21"(Up to 150lbs) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | High Density Polyethylene |
| Google Product Category | Sporting Goods > Outdoor Recreation |
| Product Type | Sports & Outdoors > Sports > Winter Sports > Snowshoeing |
DXDivers Scuba Diving Spearfishing Infla... |
GanFindX Skater Aid for Kids Roller Skat... |
Schwinn Bike Brake And Derailleur... |
ROXON S503G 9 in 1 Mini Multi Tool EDC P... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $149.99 | $59.99 | $12.99 | $49.99 |
| Brand | DXDivers | GanFindX | Schwinn | Roxon |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock | In Stock |