| Brand | BEHIYA |
| Merchant | Amazon |
| Category | Home & Garden |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0BWSG556V |
| Color | Brushed Nickel |
| Size | 2-Lights ( 16" Width ) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Sturdy Metal |
| Google Product Category | Home & Garden |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Lighting & Ceiling Fans > Wall Lights > Vanity Lights |
Durable and Stable: Behiya bathroom lights are made of sturdy metal base, which is anti-corrosion and moisture-proof. No easy to deform and rust. Besides, the reversible function allows it to be mounted up or down for versatility to meet all kinds of mirror and sink lighting fixture needs. Easy and Quick Installation: This bathroom vanity light is hardwired & pre-assembled. It comes with all mounting hardware for quick and easy installation. All you need to do is wire the lamp and screw in the bulbs. The guide module is attached to the vanity lights for better understanding. Rotatable Lampshade:This modern bathroom light fixture features a classic appearance highlighted by unique rotatable cube lampshades, it can be rotated every cube. You can adjust it as you prefer,, which is convenient. Modern Elegant Design: With luxury metal and unique rotatable lampshade, this vanity light is an ideal wall decor for any indoor residential areas such as bathroom, bedroom, living room and dressing table. Bulbs Dimmable: Our bath light fixture socket is compatible with all E26 base bulbs, Max 60W@ such as LED, CFL, incandescent and halogen. Black and gold vanity lights is fully dimmable with a compatible dimmer switch to create the perfect atmosphere lights for bathroom including 3 bulbs. What You Get: Long bathroom light fixtures, assemble parts, user manual, industry-leading 36 months Warranty, caring customer support 7 days a week, and the peace of mind that comes from a trusted BEHIYA BRAND with millions of customers. BEHIYA 2-Lights Bathroom Vanity Lights, Bathroom Light fixtures Over Mirror, Modern Lighting Brused Nickel with Unique Rotatable 3 Cube Shades Enormous Lamp for Dressing Table
| Brand | BEHIYA |
| Merchant | Amazon |
| Category | Home & Garden |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0BWSG556V |
| Color | Brushed Nickel |
| Size | 2-Lights ( 16" Width ) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Sturdy Metal |
| Google Product Category | Home & Garden |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Lighting & Ceiling Fans > Wall Lights > Vanity Lights |
Attmu Mesh Shower Caddy Portable for Col... |
HeOTER Belt Extender for Fanny Pack Stra... |
abulber S14 Led Bulbs for Outdoor String... |
Melaluxe Computer Office Chair Covers - ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $7.99 | $6.99 | $12.99 | $9.99 |
| Brand | Attmu | HeOTER | abulber | Melaluxe |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | Available Date | In Stock | In Stock |