| Brand | ARUCMIN |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0BG2KYR3V |
| Color | Metric 27 to 50mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Wrench Sets |
【14-PIECE & METRIC】: ARUCMIN Metric jumbo crowfoot wrench set includes: 27mm, 30mm, 32mm, 33mm, 34mm, 35mm, 36mm, 38mm, 41mm, 42mm, 45mm, 46mm, 48mm, 50mm. Meet your daily work needs. 【PREMIUM QUALITY】: The crows foot wrench set is made of heat-treated chrome vanadium steel, which is stronger and more durable. The surface manganese blackening treatment prevents rust and corrosion. Extends service life. 【ACCESS TIGHT SPACE】: This crowfoot wrench set can be used with any 1/2″ drive ratchet, extension or torque wrench, suitable for locations that are out of reach and restricted by ordinary wrenches or sockets. Convenient to use in narrow spaces. 【ORGANIZED STORAGE】: The metric line wrench set is equipped with a sturdy plastic tray for easy organization, storage and carry. Each wrench size is printed on the tool box for easy sorting. 【WIDELY USED】: The 1/2 inch drive large crowfoot flare nut wrenches are ideal for repairing cars, trucks, instruments, furniture, etc. Meets and exceeds ANSI standards. ARUCMIN 14-Piece Jumbo Crowfoot Metric Wrench Set
This 1/2 inch drive crows foot wrench set will allow for easy access to fastener and fittings in hard-to-reach areas or tight spaces, where traditional socket or wrenches can not reach. Convenient to use in narrow spaces.
Perfect for motorcycle maintenance, car repair, outdoor repair, etc.
Products Include:
27mm, 30mm, 32mm, 33mm, 34mm, 35mm, 36mm, 38mm, 41mm, 42mm, 45mm, 46mm, 48mm, 50mm.
Fully size meets all your needs.
Material: chrome vanadium steel
| Brand | ARUCMIN |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0BG2KYR3V |
| Color | Metric 27 to 50mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Wrench Sets |
PacTool SA907 Adjustable Z-Clamp Panel S... |
GENHAKON 5 Pack 16 OZ Claw Hammer with W... |
Amana Tool - Wedge Block (WB-83), Indust... |
NAKCNM Rechargeable Flashlights High Lum... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $83.61 | $26.99 | $18.41 | $19.99 |
| Brand | PacTool | GENHAKON | Amana Tool | NAKCNM |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | Available Date | In Stock | In Stock Scarce |