| Brand | ALEGI |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0B2M2T16W |
| Color | Black |
| Size | 25.5-27.5mm (1inch), 20 pack |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Nylon |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Industrial & Scientific > Hydraulics, Pneumatics & Plumbing > Fittings > Fitting Clamps > Hose Fitting Clamps |
Low-pressure Nylon plastic Hose Clamps, Simply to clamp it to the end of the hose and then engage teeth initially by hands or tools. Double Grip Design of Teeth for a More Secure Grip than Conventional Nylon Clamps. Easy to install and reusable, These clamps can be removed by separating the clamping halves in a perpendicular direction at the seal -10C to 40C(-50F to 104F )Long Term Operating Temp Range For use with 1.04 ± 0.04 inch ( 26.5 ± 1mm ) OUTER DIAMETER Tubing/Hose. 20pack Double Gripping Nylon Hose Clamps, Snap Grip Nylon Plastic Hose Clamps
| Brand | ALEGI |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0B2M2T16W |
| Color | Black |
| Size | 25.5-27.5mm (1inch), 20 pack |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Nylon |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Industrial & Scientific > Hydraulics, Pneumatics & Plumbing > Fittings > Fitting Clamps > Hose Fitting Clamps |
Oil-free Air Compressor Solenoid Valve O... |
CREABEST New 2Packs 3.5Ah Ni-MH 14.4V Ba... |
GREBSTK 2 Pcs Groove Joint Plier Set, 8 ... |
Acetylene Gas Regulator for CGA520 B Tan... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $16.86 | $49.99 | $19.99 | $45.99 |
| Brand | LAMCHAM | CREABEST | GREBSTK | iMeshbean |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock Scarce |