| Brand | ALAZA |
| Merchant | Amazon |
| Category | Luggage & Bags |
| Availability | In Stock |
| SKU | B099RZYH2K |
| Color | F02 |
| Size | 16x11.4x6.9in |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polyester |
| Google Product Category | Luggage & Bags |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Luggage & Travel Gear > Backpacks > Kids' Backpacks |
MATERIAL: The backpack for girls elementary school is made of durable environment-friendly water-resistant polyester which is lightweight and easy to clean. SIZE: 16x11.4x6.9in 40.5*29*17.5cm, The girl backpacks for school elementary weight is 1LB. Roomy Compartment: The cute kids' backpacks have 1 main compartment inside, 1 front zipper pocket. 2 side pouches. The empty bag can stand, and the package type is stiff. Adjustable padded shoulder straps offer support and comfort. MULTI-FUNCTIONAL: The cool child backpack is perfect use as a toddler girl backpack, toddler bookbag, school backpack for girls, backpack for kids girls. Pretty good for toddlers going to preschool or playdates. ADORABLE: It is a great kid student back pack casual enough to wear for everyday use. You can take it to college, school, travel, hiking, camping. Also perfect as college high school student backpack for boys, teens girls, women, and men
ALAZA Cool Backpack for Girls School Book bags Girls Backpacks for Elementary Preschool Backpack Kindergarten Little Kid Toddler Backpacks for Boys Girls
Features
Large capacity
Multifunction: Girls/Boys School Backpack, Laptop Backpack, Outdoor Travel/Hiking/Camping Backpack, Casual School Daypack, Shoulder Book Bags.
TIPS:
| Brand | ALAZA |
| Merchant | Amazon |
| Category | Luggage & Bags |
| Availability | In Stock |
| SKU | B099RZYH2K |
| Color | F02 |
| Size | 16x11.4x6.9in |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Polyester |
| Google Product Category | Luggage & Bags |
| Product Type | Clothing, Shoes & Jewelry > Departments > Luggage & Travel Gear > Backpacks > Kids' Backpacks |
GINJKGO Purse Straps Replacement Crossbo... |
KKXIU Valentines Day Gifts for Kids Gift... |
Slohif Passport Holder Initial Lugguage ... |
VENTURE 4TH Slim Minimalist Design RFID ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $12.99 | $16.19 | $12.71 | $19.95 |
| Brand | GINJKGO | KKXIU | Slohif | VENTURE 4TH |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |