| Brand | AGOOL |
| Merchant | Amazon |
| Category | Sporting Goods |
| Availability | In Stock |
| SKU | B093BJJ7N9 |
| Color | 34pcs-(3.5g/5g/7g/10g/14g |
| Size | 1/8oz, 3/16oz, 1/4oz, 3/8oz, 1/2oz |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Sporting Goods |
| Product Type | Sports & Outdoors > Hunting & Fishing > Fishing > Lures, Baits & Attractants > Jigs |
【34pcs Jig Head Hooks Set】 includes 5 sizes unpainted jig head: 1/8oz (3.5g)-10pcs; 3/16oz (5g)-10pcs; 1/4oz (7g)-5pcs; 3/8oz (10g)-5pcs ; 1/2oz (14g)-4pcs. Come with a plastic box 【Premium Jig Heads】Round head jigs design for a fast and vertical drop. Round head largely reduces the resistance. Barb collar secures soft plastic bait. Unpainted jig head enable you to paint any color based on target fish preferred 【Sharp】The chemically-sharpened barbed hook point ensures better penetration and improves hook-up ratios 【Hook Eye】Precisely designed hook eye ensures allowing for better connection to the fishing line. The hook eye is made of the highest quality materials, allowing you get your bait to the target effectively 【Application】Unpainted Jig Head rigging with most soft lures and grub lures. Perfect for Bass, Snakehead, Catfish, Blackcarp, Trout, Salmon, Redfish, a must for all anglers
AGOOL Fishing Jig Heads Kit Unpainted Round Head Jig Hooks with Barb Collar Sharp Fishhook for Bass Trout Crappie Walleye Panfish Fishing
Size: 1/32 oz, 1/16 oz, 1/10 oz, 1/8 oz, 3/16 oz, 1/4 oz, 3/8 oz, 1/2 oz, 3/4 oz, 1 oz
Application: Jig head hook rigging with most soft lures and grub lures. Perfect for Bass, Snakehead, Catfish, Blackcarp, Trout, Salmon, Redfish, a must for all anglers
| Brand | AGOOL |
| Merchant | Amazon |
| Category | Sporting Goods |
| Availability | In Stock |
| SKU | B093BJJ7N9 |
| Color | 34pcs-(3.5g/5g/7g/10g/14g |
| Size | 1/8oz, 3/16oz, 1/4oz, 3/8oz, 1/2oz |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Sporting Goods |
| Product Type | Sports & Outdoors > Hunting & Fishing > Fishing > Lures, Baits & Attractants > Jigs |
Thigh Compression Sleeves (Pair), Unisex... |
Title Masters USA Boxing Competition Glo... |
FALKE Men's SK2 Intermediate Wool Ski So... |
Nathan Pinnacle Race Vest 12L Hydration ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $22.59 | $144.99 | $38.00 | $110.00 |
| Brand | KEKING | Title Boxing | FALKE | Nathan |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |