| Brand | Spec Ops |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B089RJFL3V |
| Color | Phillips, #1 X 3 |
| Size | Phillips, #1 x 3" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Screwdrivers & Nut Drivers > Screwdrivers |
CR-MO heat-treated blade for up to up to 2X longer tip life Magnetized, black-ops coated tips for a precise fit that reduces cam-out Max-control, MOA grip and thumb press for up to 40% more torque Compatible with SRS Retention Lanyards for added safety Handle slot accepts other screwdrivers for added leverage Marked end caps for quick identification of tip type 100’ drop-tested to ensure durability on the harshest jobsites Limited lifetime warranty 3% of all Spec Ops Tools purchases are donated to veteran and first responder causes
| Brand | Spec Ops |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B089RJFL3V |
| Color | Phillips, #1 X 3 |
| Size | Phillips, #1 x 3" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Carbon Steel |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Screwdrivers & Nut Drivers > Screwdrivers |
Vine Frame kit, black... |
Palmer Safety Harness Kit w/Detachable 6... |
ARCCAPTAIN wire feeding wheel, used for ... |
29PCS Rotary Multi Tool Cutting Guide At... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $209.49 | $69.90 | $18.99 | $9.69 |
| Brand | Kodotan sofa | Palmer Safety | ARCCAPTAIN | Maxmartt |
| Merchant | bedbathbeyond | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock |