| Brand | TWTADE |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B07C78SLKD |
| Color | 8 PIN-10A |
| Size | DC 12V |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Industrial Electrical > Controls & Indicators > Relays > Electromechanical Relays |
Product Name: Electromagnetic Relay; Model No.: YJ2N-LY; Socket Model No.: YJTF08A-E; Wiring description For example: 1,3,5 This contact, 3 and 5 are normally open, 1 and 5 are normally closed. Main Color: Grey; Indicator light: AC Coil: Red lamp, DC Coil: Green lamp; It can be seen whether the coil is energized. Coil Voltage: DC 12V; Contact Capacity: 10A 240VAC /28VDC. Type: DPDT(2NO 2NC); Pins: 8 Pin; Mount Type: 35mm DIN Rail Relay Size: 2.6 x 2 x 3.5cm / 1" x 0.8" x 1.4" (L*W*H); Socket Size: 7.7 x 2.4 x 2.7cm / 3.03" x 0.94" x 1" (L*W*H); Total Height: 6.5cm / 2.5" Package Content: 1 x Electromagnetic Relay + 1 x Socket + 1 x Base hook 12v relay,12 volt relay,dpdt relay,dc 12v relay,dc relay 12v,12v dc relay,coil power relay,120v relay,110v relay,120 volt relay,120v relay switch,24v relay,24v ac relay,24 volt relay
| Brand | TWTADE |
| Merchant | Amazon |
| Category | Business & Industrial |
| Availability | In Stock |
| SKU | B07C78SLKD |
| Color | 8 PIN-10A |
| Size | DC 12V |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Business & Industrial |
| Product Type | Industrial & Scientific > Industrial Electrical > Controls & Indicators > Relays > Electromechanical Relays |
Feleph 18pcs 5" Base Brick 16x16 White P... |
YOOPAI PETG Filament 1.75mm, High Clarit... |
Rotometals Kilo (2.2 pounds) Bismuth Met... |
FUYU FSK40J Linear Guide Linear Module B... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $37.99 | $18.99 | $59.99 | $110.38 |
| Brand | Feleph | YOOPAI | Roto Metals | FUYU |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | Available Date | In Stock Scarce |