| Brand | EZARC |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0794VHTWC |
| Color | 3-1/8 inch 80mm |
| Size | 3-1/8" 80mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Tungsten Carbide |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Power Tool Parts & Accessories > Power Drill Parts & Accessories > Hole Saws & Accessories > Hole Saws |
Carbide Hole Cutter precisely cuts material up to 3/16 in. thick. Cuts stainless steel, mild steel, iron, copper and brass sheet. Spring loaded pilot bit for fast drilling and clean plug ejection. Carbide teeth cut over 500 holes through stainless steel. Up to 10x longer cutting life vs standard bi-metal hole saws. All in one design: pilot drill bit, spring, wrench are included, no need to buy any extra accessories for the cutting.
| Brand | EZARC |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B0794VHTWC |
| Color | 3-1/8 inch 80mm |
| Size | 3-1/8" 80mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Tungsten Carbide |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Power Tool Parts & Accessories > Power Drill Parts & Accessories > Hole Saws & Accessories > Hole Saws |
HARFINGTON 5pcs SL4 Magnetic SLotted Scr... |
Festool 203328 Granat Net P400 Grit DTS ... |
SPEEDWOX 4-in-1 Multi Purpose Electricia... |
Glarks 130Pcs Two Hole Strap Clamps Set ... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $6.69 | $49.00 | $9.99 | $17.99 |
| Brand | HARFINGTON | Festool | SPEEDWOX | Glarks |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock Scarce | In Stock Scarce |