| Brand | Bosch |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00UC0HD1W |
| Color | Black |
| Size | Combo Pack (24" & 18") |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Rubber |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Automotive > Replacement Parts > Windshield Wipers & Parts > Wipers > Blades |
[EXCEPTIONAL ALL-WEATHER PERFORMANCE] - A dual rubber compound with graphite coating ensures streak-free water removal, delivering exceptional visibility in rain, snow, and extreme weather conditions [SIMPLE INSTALLATION] - Pre-assembled OE-style adapter ensures a perfect OE fit for quick and easy installation on compatible vehicles [PRECISION FIT & MAXIMUM VISIBILITY] - Custom beam curvature and dual precision-tensioned steel springs maintain even pressure across the windshield for crystal-clear visibility [INNOVATIVE BEAM DESIGN] - AeroTwin’s patented bracketless wiper blade eliminates metal and plastic joints or hinges, providing a sleek, high-tech upgrade for vehicles with conventional wipers [AERODYNAMIC WIND SPOILER] - Asymmetrical spoiler design enhances blade-to-windshield contact, improving performance at highway speeds while protecting against harsh weather elements
| Brand | Bosch |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00UC0HD1W |
| Color | Black |
| Size | Combo Pack (24" & 18") |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Rubber |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Automotive > Replacement Parts > Windshield Wipers & Parts > Wipers > Blades |
Viking Drill and Tool by Norseman 69280 ... |
3Pack 4-Inch 24T Wood Cutting TCT Circul... |
VIDAR TOOLS Tool Belt,12 Pockets Tool Be... |
VEVOR Drywall Lift, Heavy-Duty 150 lbs S... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $506.17 | $22.99 | $24.99 | $269.90 |
| Brand | Norseman | Janchi | VIDAR TOOLS | VEVOR |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock | In Stock |