| Brand | Flexzilla |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00JUGT7ZY |
| Color | 1/2" Npt Ends |
| Size | 1/2" (inch) x 4' (feet) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | PVC |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Power Tool Parts & Accessories > Air Tool Parts & Accessories > Hoses |
Increased Longevity: The Flexzilla Whip Air Hose is a short length of hose with a swivel coupler on one end to increase longevity of the main hose and reduces user fatigue by eliminating the weight of the coupler/plug More Mobility: With a 30º tilt and 360º swivel action, the ball increases mobility in tight work spaces; Overall you get improved air tool ergonomics Weather Flexibility: Extreme all-weather flexibility, even in subzero temperatures! (-40° to 140°F) What's Included: Includes bend restrictors to reduce wear and tear, prolonging the life of the hose Abrasion Resistant: Durable and abrasion-resistant outer cover, won’t kink under pressure, lightweight and lays flat
| Brand | Flexzilla |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00JUGT7ZY |
| Color | 1/2" Npt Ends |
| Size | 1/2" (inch) x 4' (feet) |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | PVC |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Power Tool Parts & Accessories > Air Tool Parts & Accessories > Hoses |
Forney 85801 Mig Wire Pliers , Green... |
Bosch HDG212 2-1/2 in. Diamond Hole Saw... |
AeroPro CFN64 Extended Magazine for Hita... |
Pickup Routing Template- Strat SSS #1... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $17.89 | $43.04 | $49.95 | $20.00 |
| Brand | Forney | Bosch | AeroPro | GPC |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock | In Stock Scarce | In Stock Scarce |