| Brand | Urrea |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00I6J767W |
| Color | Single Wrench |
| Size | 13/16" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Iron |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Wrenches > Combination Wrenches |
FORGED FROM USA STEEL - Hot drop forged with tool grade American steel to provide highest quality, longest lasting wrenches available EXTRA LONG DESIGN - This automotive wrench is built with an extended reach design provides added leverage for additional torque on stubborn nuts and bolts DURABLE NICKEL CHROME FINISH - Corrosion and rust resistant nickel chrome finish cleans up easily and provides enhanced durability the life of this spanner BUILT FOR THE TRADESMAN - This combo wrench is perfect for automotive and aviation mechanics, maintenance technicians, contractors, iron workers, heavy machinery, the oil and gas industry and more 100 YEAR warranty - Pros need tools they can depend on, that's why we offer a 100 year warranty against any manufacturer defect on all Urrea mechanics wrenches and wrench sets
| Brand | Urrea |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock |
| SKU | B00I6J767W |
| Color | Single Wrench |
| Size | 13/16" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Iron |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Wrenches > Combination Wrenches |
LASCO 13-2111 Metal Seat Removal Set... |
Klein Tools T2107 Titanium Coated Utilit... |
CNYST Stormer Viscometer Viscosity Testi... |
SALI 2" (51mm) TCT Hole Saw Kit Tungsten... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $36.67 | $14.98 | $1,200.00 | $14.99 |
| Brand | LASCO | KLEIN TOOLS | CNYST | SALI |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | Available Date | In Stock | In Stock |