| Brand | Silky |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B00B19MA84 |
| Color | 240mm |
| Size | 240 mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Other |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Handsaws |
9.5-inch (240mm) blade length, 1.4mm blade thickness, Cut capacity 4.7" 6.4 teeth per inch (7.5 teeth per 30mm) Large teeth configuration Built with a sturdy yet lightweight aluminum chassis, the Silky Ultra Accel with 240mm curved blade features an easy-grip rubberized handle A folding saw that you can hold on to but works like it's fixed-blade cousins with a curved blade for maximum speed & efficiency The legendary cutting ability of Silky and the engineered smoothness that is synonymous with the name are all included-as you would expect
| Brand | Silky |
| Merchant | Amazon |
| Category | Tools |
| Availability | In Stock Scarce |
| SKU | B00B19MA84 |
| Color | 240mm |
| Size | 240 mm |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Other |
| Google Product Category | Hardware > Tools |
| Product Type | Tools & Home Improvement > Power & Hand Tools > Hand Tools > Handsaws |
Crossfire 18146 Core Safety Glassese HD ... |
ClipMaster Auto Body Fastener & Retainer... |
toolant Diamond Shape 240 Grit Sandpaper... |
18 Inch T-Square Ruler, Multi-Sized Acry... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $16.95 | $43.48 | $18.99 | $12.09 |
| Brand | Crossfire | Inspire Select | toolant | Veesper |
| Merchant | Amazon | Inspire Uplift | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock Scarce | In Stock | In Stock | In Stock |