| Brand | SmartSign |
| Merchant | Amazon |
| Category | Office Supplies |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0089OPC7K |
| Color | Black/Blue on White |
| Size | 7" x 10" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Office Supplies |
| Product Type | Industrial & Scientific > Occupational Health & Safety Products > Safety Signs & Signals > Signs |
DURABLE PLASTIC: 'Authorized Personnel Only' signs use 55 mil thick HDPE (high density polyethylene) and can last up to 2 years outside. Signs have a 100-percent recyclable base material. EASY INSTALLATION: Signs have pre-punched and pre-cleared mounting holes for easy installation. Signs mount to walls, fence posts and doors, and can be used indoors or outdoors. Semi-flexible plastic allows the sign to conform around slight curves. DIGITAL PRINTING: Signs are digitally printed in high resolution for high-end finish and over coated for additional protection. OSHA COMPLIANCE: Safeguard your workplace from accidents and liabilities by placing our high-quality signs that follow OSHA regulations. These are universally recognizable and encourage safe work practices. PACK CONTENTS: One 10 x 7 inch blue, black and white plastic sign. GIVE A HEADS UP. Convey your Authorized Personnel Only warning with this sign - before you have to intercede personally.
| Brand | SmartSign |
| Merchant | Amazon |
| Category | Office Supplies |
| Availability | In Stock |
| SKU | B0089OPC7K |
| Color | Black/Blue on White |
| Size | 7" x 10" |
| Age Group | ADULT |
| Condition | NEW |
| Gender | UNISEX |
| Material | Plastic |
| Google Product Category | Office Supplies |
| Product Type | Industrial & Scientific > Occupational Health & Safety Products > Safety Signs & Signals > Signs |
Personalized Return Address Labels - Cus... |
PATIKIL 32" Handheld Sign Holder Airport... |
Neenah White Index Paper, Mediumweight, ... |
Sony M-450 Microcassette Recorder with 3... |
|
|---|---|---|---|---|
| Price | $12.95 | $26.49 | $16.99 | $325.89 |
| Brand | ActuallyCustom | PATIKIL | Neenah | Sony |
| Merchant | Amazon | Amazon | Amazon | Amazon |
| Availability | In Stock | In Stock Scarce | In Stock | In Stock Scarce |